5 Дек

Презентација: Оптимализација и рационализација при санација на хидротехнички објекти

Во организација на АДИНГ, Градежен факултет-Скопје, Комората на овластени архитекти и овластени инженери и Друштвото за геотехника на Македонија, на 04.12.2012 во просториите на Градежниот факултет, ...

Повеќе
22 Ное

Акција по повод „Ден на дрвото“ во Адинг

По повод „Ден на дрвото“ на 21.11.2012 се одржа акција во дворот на „Адинг“ каде беа засадени неколку дрвја и ползечки растенија.Во акцијата се вклучија и нашите ќерки фирми: ...

Повеќе
22 Окт

Поддршка за магазинот Лице В Лице

На 16.10.2012 АДИНГ ја даде својата поддршка на списанието Лице в Лице. По претходна координација со Издавачот - Центар за медиумски активности, организирана група од улични продавачи на списанието, ...

Повеќе
8 Окт

МОЛЕКУЛА, симболот на АДИНГ

Со одлука на Управниот одбор на компанијата, утврден e пригоден подарок, награда – признание „МОЛЕКУЛА” симболот на АДИНГ, уникатна рачна изработка. Молекулата е дел од севкупниот и...

Повеќе
2 Окт

Адинг на 34-тиот „Саем за градежништво“ на Јадранскиот саем во Будва

Во периодот од 26-30 септември 2012, Адинг заедно со нашите претставници за Црна Гора “Ѓуришиќ и Кум”, зеде учество на 34-тиот „Саем за градежништво“ во склоп на Јадранскиот с...

Повеќе
25 Јун

Адинг донираше материјали во Зоолошката градина - Скопје

Адинг АД како општествено одговорна компанија, во соработка со Зоолошката градина во Скопје, донираше материјали за уредување на живеалиштето на мајмунот од видот Белорак Гибон. Мајмунката Нели ја и...

Повеќе
7 Јун

43 години Адинг, 20 години Адинг во Србија и 10 години Биро Проект

Традиционално секоја година на 30-ти мај, го одбележуваме Адинговиот ден. Годинава по 43-ти пат. Она што го направи овој настан уште позначаен годинава се два значајни јубилеи на нашите ќерки фирми &...

Повеќе
28 Мај

Доделена награда за најдобра дипломска работа на Градежен Факултет

Секоја година, традиционално, Адинг доделува награди на најдобрите студенти од Градежен факултет, кои при изработка на дипломската работа ги примениле материјалите од производната програма на Адинг. ...

Повеќе
8 Мај

Годишно собрание на акционери на Адинг АД- 23 мај 2012 година

Годишното собрание на акционери на Адинг АД Скопје ќе се одржи на 23 мај 2012 година со почеток во 14.00 часот во просториите на Адинг на ул.Новоселски пат бб. Материјалите за собранието (јавен пови...

Повеќе
7 Мај

Адинг го поддржа Скопскиот маратон \'12

Адинг беше поддржувач на овогодинешниот Скопски маратон кој се одржа на 6.05.2012. Годинава маратонот постави рекорд - најмногу учесници до сега. Вкупно 3500 учесници стартуваа во сите три трки. Прв...

Повеќе
3 Мај

Адинг на Саемот за градежништво во Белград 2012 (SEEBBE)

Во периодот од 24 до 26 април се одржа 38-от Меѓународен саем за градежништво во Белград, Р.Србија (SEEBBE), како една од најзначајните и најголеми манифестации од областа на градежништвото за регион...

Повеќе
19 Апр

Саем за градежништво SEEBBE \'12 во Белград, Србија

Почитувани, Ве покануваме да го посетите штандот на АДИНГ на предстојниот Меѓународен саем за градежништво во Белград – SEEBBE. Саемот се одржува по 38-ми пат. Повелете на Белградскиот Саем в...

Повеќе
16 Мар

Адинг на Симпозиумот на Жабљак, Црна Гора

Како и секоја година, така и оваа, Адинг беше дел од Симпозиумот на Жабљак, Црна Гора. Беа презентирани научните и стручните достигнувања од областа на градежништвото на повеќе теми, како што се сана...

Повеќе
13 Мар

Адинг на Саемот за градежништво 2012, Скопје

Заедно со уште над 300 компании од градежниот сектор, Групацијата Адинг зеде учество на 9. Меѓународен саем за градежништво. Саемот беше отворен од вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевск...

Повеќе
9 Мар

Студенти и ученици го посетија штандот на Адинг на Саемот за градежништво

Во склоп на Саемот за градежништво 2012, штандот на Адинг го посетија студентите од „Градежен факултет“ од Скопје како и средношколци од средно техничко училиште од Гостивар. Нашите врабо...

Повеќе
2 Мар

Прва работна конференција за извоз за 2012

Во рамките на првата работна конференција за извоз за 2012, на тема „Како и каде повеќе и подобро да извезуваме“ во организација на Капитал Медиа Груп, учество зедоа македонски компании к...

Повеќе
23 Фев

Посетете не на Саем за градежништво 2012

Почитувани, Ве покануваме да нѐ посетите на претстојниот Саем за градежништво на Скопскиот Саем кој ќе се одржи во периодот од 06-10 март 2012. Како и минатата година, нашиот штанд се наоѓа во хала...

Повеќе
11 Јан

Адинг прогласен за „Скриен шампион“

Годинава, Адинг ја имаше честа да биде прогласен за „Скриен шампион“. Скриени шампионисе фирми од мал и среден ранг, коишто се докажани како високоиновативни и се пазарнилидери во нивната...

Повеќе